Paieška internete:

Internete galima surasti viską, ne išimtis ir nekilnojamasis turtas. Su interneto pagalba galima  surasti viską daug greičiau ir patogiau, todėl ateityje jis tik populiarės.

Tad nuo ko reikėtų pradėti paiešką internete?

a) Nekilnojamojo turto skelbimų portalai

Visų pirma, per paieškos sistemas, tokias kaip google.lt,  youtube.com, yandex.ru  ar kokią kitą Jums patogią paieškos sistemą, susiraskite visus be išimties nekilnojamojo turto skelbimų portalus ir juos išsisaugokite atskirame dokumente, kuris visuomet bus jums po ranka, kai vykdysite paiešką.

Kokiu tikslu Jums reikia vykdyti paiešką keliolikoje skelbimų svetainių?
      a) Yra NT skelbimų, kurie nesikartoja jokiame kitame skelbimų puslapyje.
      b) Populiariausiose skelbimų svetainėse yra didesnis pasirinkimas.
      c) Nepopuliariose NT skelbimų svetainėse turtas paprastai pardavinėjamas ilgiau, todėl galima tikėtis didesnių nuolaidų iš turto savininkų.

Taupydamas Jūsų laiką parašysiu daugiausiai skelbimų turinčias ir populiariausias NT skelbimų svetaines:
www.alio.lt ; www.aruodas.lt ; www.edomus.lt; www.skelbiu.lt; www.domoplius.lt; www.lenta.lt; www.reals.lt; www.city24.lt; www.skelbikas.lt

Nuo kurio puslapio pradėti paiešką?
Praktiškai nėra skirtumo, nes norint surasti trokštamą turtą tikriausiai Jums teks peržiūrėti juos visus ir greičiausiai ne po vieną kartą.

Taigi atsidarote bet kurią iš aukščiau išvardinto sąrašo svetainę ir pradedate paiešką.
Pasiimate  savo atsakymus į klausimus, kuriuos užsirašėte, atsakinėdami pirmojoje dalyje, ir paieškos langeliuose suveskite ieškomą turtą atitinkančią informaciją, kaip žemiau pateiktame pavyzdyje.

Ir spaudžiate IEŠKOTI

Jeigu suradote norimą turtą, bet Jums yra nepriimtina kaina:

      a) skambinkite arba rašykite laišką turto savininkui ir pateikite savo kainos pasiūlymą,

      b) nesidrovėkite ir siūlykite visiems, kurių turtas yra Jums priimtinas.

Jeigu nesuradote, ko ieškote, arba savininkas į Jūsų kainos siūlymą nesureagavo, tuomet lygiai tą patį veiksmą atlikite ir kitose skelbimų svetainėse.

Aukščiau pateiktame pavyzdyje pavaizduota yra www.vilniausturtas.lt/nt-paieska/

 .
Šį paieškos sistema- unikali savo galimybėmis.

Šiek tiek apie ją. Didžiausias šios paieškos sistemos privalumas tas, kad su jos pagalba galima surasti praktiškai visą parduodamą nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Tai tarsi NT paieškos  „Google“. Todėl pirmiausiai rekomenduočiau išbandyti šią paieškos sistemą- ji tikrai padės sutaupyti Jums laiko, skirto turto paieškai ir skelbimų peržiūrai.

Prieš perkant nekilnojamąjį turtą patarčiau stebėti Nekilnojamojo turto skelbimus bent vieną mėnesį arba peržiūrėti (išanalizuoti) bent penkis šimtus skelbimų.

Kodėl tai daryti verta?

  • Esant labiau išprususiam, yra lengviau peržiūrėti NT skelbimus
  • Nepirksite pervertinto turto ( dažniausiai pirmo pasitaikiusio)
  • Bus galimybės efektyviau derėtis suradus tinkamą objektą, nes žinosite ir kitus pasiūlymus, turėsite su kuo palyginti
  • Suradę tinkamą objektą greičiau galėsite priimti sprendimą pirkti ir palikti rankpinigius (jeigu dokumentai tvarkingi)

Kai stebite ir analizuojate NT skelbimus jau ne pirmą dieną, tampa aktualus išsamesnis skelbimų rūšiavimas. Jeigu nenorite stebėti tų pačių skelbimų, kuriuos matėte vakar užvakar ir prieš savaitę, paieškos languose pasirinkite „Vienos dienos skelbimai“. O kad skelbimų peržiūra Jums būtų patogi, rekomenduočiau, įvedant turto paieškos kriterijus, surūšiuoti skelbimus dar pagal „Skelbimo įdėjimo laiką“ ir kainą „Nuo pigiausio link brangiausio“- bus patogiau peržiūrėti.

Kaip tai padaryti parodyta žemiau pateiktame pavyzdyje.

Tarkime, Jūs peržiūrėjote visus naujausius skelbimus, savo ieškomo turto tarp Jų neradote.
Tuomet šį kartą pasirinkite  skelbimus, kurie yra 2 mėnesių ( kaip pavaizduota pavyzdyje)
Pradėti peržiūrą nuo paskutiniojo puslapio, t.y. nuo seniausių skelbimų.

Kodėl reikėtų atkreipti dėmesį į seniausius skelbimus?

Ilgai parduodamo turto savininkai yra linkę daryti didesnes nuolaidas pirkėjams, todėl jeigu tarp senų skelbimų suradote turtą, kuris Jums patiko, bet buvo nepriimtina kaina, skambinkite turto savininkui ir siūlykite dar kartą savo kainą. Tikimybė, kad Jums pasiseks, yra didesnė, negu tik pradedamo pardavinėti turto atveju.

c) Skelbimų prenumerata

Internetinėse NT svetainėse galima ir skelbimų prenumerata. Kaip šia prenumerata naudotis ir kuo ji naudinga?
Beveik visos NT skelbimų svetainės yra susikūrusios „skelbimų prenumeratos sistemą“, kuri atsiunčia Jums visus skelbimus pagal Jūsų pasirinktus paieškos kriterijus.

Kaip pavyzdžiui

Kadangi skelbimai siunčiami pagal pasirinktus paieškos kriterijus, atidžiai pasirinkite juos, nes kitokiu atveju gausite ir Jūsų nedominančius skelbimus.

Pateiktame pavyzdyje pateikta prenumerata iš http://vilniausturtas.lt/nt-butai/prenumerata/
Ši prenumerata nuo visų kitų skiriasi laiku, per kurį naujutėlaitis skelbimas pasiekia Jus, t.y. Jūsų pašto dėžutę. Kai tik pasirodo naujas NT skelbimas, jis vos per 1 val. jau būna Jūsų pašto dėžutėje ( kitos sistemos laiškus siunčia tik vieną kartą per parą).

Kodėl tai naudinga Jums?
Pasirodžius Jūsų ieškomam turtui, Jūs turite puikią galimybę apžiūrėti turtą pirmas.
Įsivaizduokite, kaip tai svarbu, jeigu turto Jūs ieškote jau keturis mėnesius ar ilgiau?

Rekomenduočiau užsiprenumeruoti skelbimus visose skelbimų svetainėse.
Kaip ir minėjau, kuo daugiau peržiūrėsite skelbimų ( panašių į Jūsų ieškomą turtą), tuo didesnis „asas“ būsite to mažo NT segmento, kuriame ieškote savojo turto.

Asmeniniai skelbimai internete

Internetinėse skelbimų svetainėse yra galimybė pasiskelbti pačiam. Tokiu būdu turto savininkai Jus gali susirasti patys. Žinoma, greičiausiai, kad tokiu būdu Jus suras NT brokeris, bet apie darbą su jais paskutiniame skyriuje.

NT skelbimų svetainėje susiraskite skiltį, kurioje galima patalpinti skelbimą. Iš populiariausių skelbimų svetainių nemokamos yra www.alio.lt ir www.domoplius.lt.

Nepagailėkite kelių litų ir laiko, įdėkite skelbimus į kuo įmanoma daugiau NT skelbimų svetainių, nes kuo daugiau bus skelbimų, tuo didesnė tikimybė, kad Jus pastebės ir pasiūlys tai, ko ieškote. Skelbime galite nurodyti mokėjimo būdą, nes kai kuriems asmenims tai yra svarbus kriterijus sprendžiant parduoti ar neparduoti nekilnojamąjį turtą Jums.

Jūs jau peržiūrėjote daugelį skelbimų puslapių, nieko nesuradote?
Retai kam greitai pavyksta surasti norimą turtą už norimą kainą, todėl apsiginkluokite kantrybe ir nenuleiskite rankų.

Jeigu ketinate įsigyti turtą kokiame nors Lietuvos miestelyje ar kaimelyje ir to turto nepardavinėja joks NT brokeris, tuomet jį surasti Jums padės spauda.