Šnipiškės – didžiausias pokytis 2020

Vilnius yra sparčiausiai augantis ir besikeičiantis miestas, pritraukiantis daugiausiai imigrantų ir investicijų, todėl nutariau panagrinėti ir paleisti straipsnių seriją apie tai ne koks dabar yra miestas, o kokiu jis taps ar gali tapti, kurios teritorijos keisis labiausiai.

Todėl pradedame straipsnių seriją pavadinimu:

VILNIAUS – teritorijos kurios keisis LABIAUSIAI – I dalis.

ŠNIPIŠKĖS

Šnipiškės- dar vadinamas naujasis Vilniaus centras, kuriame palei Konstitucijos pr. išsidėstę brangiausi pastatai Lietuvoje, čia kur vietomis dar nėra jokios infrastruktūros numatomi vieni didžiausių mikrorajono pokyčių.

Šia tema jau buvo eilė straipsnių, todėl visus juos kaip komentarus pridėsiu nuorodas po publikacija.

Tačiau, visuomet yra žodelis – JEIGU,
taigi visa tai bus JEIGU neateis sunkmetis, tai ŠNIPIŠKĖS turėtų keistis labiausiai.

Kodėl čia bus vieni didžiausių pokyčių:
1) labai daug teritorijų kuriose galimos statybos
2) kai kur visiškai nėra jokios infrastruktūros: nei elementarios gatvės, nei šaligatvių nei kanalizacijos – NIEKO, kaip kokiam gūdžiam kaime;
3) yra daug apleistų erdvių naujoms žalioms erdvėms;
4) atsiras gatvės kur dabar yra žvyrkeliai, arba jos yra baisios būklės;

Kas ir kur bus statoma:
1) bus tiesiamos naujos gatvės. Geriausiai tai iliustruoja nesenai savivaldybės paskelbta iliustracija- pridedame tarp foto.
Bus tiesiamos arba keičiamos šios gatvės:
Nauja gatvė – Kernavės ( kurios nuo Konstitucijos pr. dar net nėra.
Rekonstruojamos: Daugėliškio, Lvovo, Kalvarijų g., Kernavės, Fino, Giedraičių, Krokuvos, Linkmenų ir kitos gatvės.
Kartu su rekostuojamomis gatvėmis bus atnaujinama arba naujai plėtojama pėsčiųjų ir dviračių takų sistema;

2) Naujos darbo vietos, nauji verslo centrai
Atsiras dar daugiau prabangių naujų verslo centrų palei Lvovo, Konstitucijos pr., Linkmenų ir Žalgirio g., Rinktinės, Kalvarijų gatvėse.
Visuose juose bus sukurta apytiksliai +10’000 naujų darbo

3) Keisis mikrorajono užstatymas
Šiuo metu Šnipiškėse jau vykdomi arba nesenai užbaigti vykdyti šie gyvenamosios statybos projektai: K17, Kernavės alėja, Koriai, Giedraičių 39, Linkmenų ežerai, Kernavės mažylis, Centro duetas,

4) Žaliosios erdvės
Šnipiškėse bus atnaujinta arba naujai įrengtos naujos žaliosios erdvės, parkai skverai, prie baltojo tilto, Japoniškas sodas, Senvagės parkas, Šnipiškių aikštė, Drakono pieva.

Reziumė:
Tai bus mišraus užstatymo, visiškai kitas mikrorajonas, nei buvo visą laiką iki šiol, viskas stipriai keisis, yra daug plėtojamų ir dar daugiau projektuojamų naujos statybos projektų tiek komercijai, ties gyvenamajai statybai.

Manau, kad dėl savo geografinės lokacijos ir šalia gausiai kuriamų prestižinių naujų darbo vietų skaičiaus, Šnipiškės augs ir kaip mikrorajonas brangs ir „užsikimš“, spūstys bus kur kas didesnės ir ilgiau užsilaikys, bet šio mikrorajono gyventojai tikėtina, kad dėl išplėtotos ir toliau gerinamos infrastruktūros galės gerokai mažiau naudotis nuosavo transportu.

Parengė
NT ekspertas
Antanas Kudarauskas