Kaip gerai ir greitai išnuomoti butą?

Kaip gerai ir greitai išnuomoti butą?

Kad gerai išnuomotume butą, reikėtų pačiam sau išsamiai atsakyti į šiuos klausimus:

Kam, kodėl, dėl kokių priežasčių ir kuriam laikui jūs apskritai nusprendėte jį nuomoti?

 • Jus vargina dideli mokesčiai?
 • Nesuduriate galo su galu?
 • Didelis, nepakeliamas kreditas?
 • Norite palikti vaikams ir nenorite, kad stovėtų „dykas”?
 • Norite nuomoti parai;
 • Norite išnuomoti ir „pamiršti”
 • Norite papildomų pajamų?
 • Norite verstis šiuo nuomos verslu?
 • Kita..

Svarbu sau atsakyti į tuos klausimus, nes pažįstu daugybę savininkų, kurie bando surasti idealų nuomininką už neįtikėtiną kainą ir jiems nepavyksta. Tokie butai stovi tušti po pusmetį, metus, o kartais ir dar ilgiau. Aš manau, kad tie žmonės tiesiog patys save ,, įvarė į kampą”,kurį apibūdintume maždaug taip: ,,Na, jeigu tiek pralaukiau, palauksiu ir dar – blogiau nebus”. Tvirtai pasakysiu, tikrai bus, nes kiekviena diena – tai jūsų neuždirbti pinigėliai. Todėl aš sakau visuomet, kad kiekvienas „tuščias” mėnuo yra prarasti pinigai, todėl nuomojant butą geriau mažiau šiandien nei daugiau „kada nors”.

Kaip sukurti gerą buto skelbimą?

Norėdami sužinoti, kaip gerai išreklamuoti butą, paskaitykite skyrelį ,,Kaip parduoti turtą”. šiuo atveju tik norėčiau pateikti pastabas, kurios aktualios nuomai:

 • Dėkite naują (seną skelbimą ištrindami) kas 2 kartus per savaitę – pirmadienį ir ketvirtadienį, jokiai būdais ne rečiau, o kuo dažniau dėsite tuo bus Jums tik geriau;
 • Nepagailėkite pinigų reklamai, t.y. sumokėkite mokamiems skelbimų portalams- pinigus jie ima už tai, kad yra populiarūs.
 • Skelbime nerašykite nieko, kas gali atgrasyti būsimus potencialius jūsų nuomininkus.
 • Jeigu ant Jūsų skelbimo „nekimba” – BLOGAS Jūsų skelbimas: prastos nuotraukos, aprašymas ( gal per kategoriškas, gal per brangu, o gal viskas viename- analizuokite rinką;

Kaip atsirinkti gerus nuomininkus?

Nuomininkų atranka daug kam kelia galvos skausmą, bet iš esmės yra kelios paprastos taisyklės:

 1. Pasirinkite nuomininkus, kuriems viskas tinkama taip, kaip yra dabar bute, ir kurie neprašo iš Jūsų tai, ko neplanavote duoti: baldų, trumpesnio nuomos termino, mokėjimo atidėjimo ar dar ko nors.
 2. Geri nuomininkai tie, kurie nori nuomotis kuo ilgiau- 1 metams ir ilgiau.
 3. Asmenys, kurie yra mokūs, t.y. kurie gali sumokėti už mėnesį į priekį ir palikti depozitą.
 4. Stabilūs žmonės – besimokantys ar dirbantys.
 5. Svarbiausia – nuomininkai turi jums patikti, kelti pasitikėjimą.

Pastaba.
Nuomininkus pasirinkti yra paprasta, kai žinai, ko ieškai. Idealiausi nuomininkai yra MOKŪS nuomininkai. Mokumą užtikrinti galima tik vienu būdu – imti mokesčius į priekį už 2 mėn. Ir ne mažiau, tokiu atveju jeigu kas nutiktų ne taip, galima būtų turėti laiko naujų nuomininkų paieškai, o butas tą laikotarpį nebūtų „nuostolingas”.

Į ką atkreipti dėmesį sudarant nuomos sutartį?

Geriausiai nuomos sutartis sudaryti metams, iki liepos pabaigos, kad rugpjūtįJūs galėtumėte sudaryti kitą,jau naują nuomos sutartį su naujais nuomininkais arba pratęsti su senais.

LIEPA ir RUGPJŪTIS yra JŪSŲ mėnesiai – tuomet galite greičiausiai ir brangiausiai išnuomoti savo būstą.

Pasinaudojimas NT brokerio paslaugomis

REKOMENUOJU Būtinai pasinaudoti NT brokerio paslaugomis ir jie visą darbą JUMS padarys NEMOKAMAI – tokių brokerių dabar yra labai daug Vilniuje.

Kodėl verta pasinaudoti brokerio paslaugomis? NES:

 • Visų pirma pradėkime nuo to, kad nuomos procesu užsiims žmogus – NEMOKAMAI;
 • Antra- jis ( NT brokeris) yra nepalyginamai geresnis specialistas negu Jūs- šiame segmente;
 • Trečia: jis stegsis kuo greičiau išnuomoti, nes kitaip negaus atlygio ( iš nuomininkų) kurie Jums taip ar kitaip daugiau ir neprimokėtų;
 • Atrinks reikiamus nuomininkus;
 • Paruoš sutartį;
 • Padarys tai kur kas geriau negu Jūs ir priedo: sutaupys Jūsų laiką ir pinigus skirtą skelbimų talpinimui ir reklamai internetiniuose tinklapiuose ( skelbimų portaluose);

Kuo dar tai būtų naudinga Jums?:

 • Nuomininkai sumokėję NT brokeriui mokestį būna sėslesni ( nenori keisti gyvenamosios vietos), jie nori „atgyventi” tą laiotarpį, už kurį sumokėti pinigai;
 • Neturėsite „tuščių” mėnesių ( prastovos);
 • Galima gauti paslaugų, apie kurias nė nenutuokiate, NEMOKAMAI.

Buto nuoma trumpam laikotarpiui

Nuomojant butą trumpam laikotarpiui reikia žinoti vieną taisyklę: kuo nuomos laikotarpis trumpesnis, tuo didesnės pajamos iš nuomos, bet tuo daugiau darbo Jums;

Itin pelningas yra verslas nuomoti butą – kaip viešbutį ( vienai, kelioms paroms arba kelioms valandoms).Taip galima iš buto nuomos užsidirbti gerokai daugiau nei iš „standartinės” buto nuomos. Paprastai šios pajamos būna nuo 4 ir daugiau kartų didesnės, o tai yra daug.

Žinoma, jūs turėsite susipažinti su viešbučių verslu ir išmokti paruošti kambarius ir butą kitiems nuomininkams, reikalauti drausmės ir vesti griežtą apskaitą.

Kad butus galėtume išnuomoti dienai ar valandai, daug laiko reikės skirti buto priežiūrai, tvarkymui ir dar daugiau- reklamai ( kol susikursite savo klientų ratą).

Norėdami surasti klientų reikės labai daug skirti dėmesio reklamai skelbimų poretaluose, laikraščiuose, specializuotose svetainėse.

www.booking.com, www.alibama.com,

Norėdami susirasti jas visas ( tikrai ne bus per daug): google paieškoje parašykite „trumpalaike nuoma”

Taip ne tik susipažinsite su trumpalaikės nuomos rinka, bet ir surasite svetaines kuriose šio pobūdžio reklamą galima patalpinti.

Tie, kurie nori gerai išsinuomoti būstą,težino, kad geriausias laikas būsto paieškai yra žiema: lapkričio, vasario mėnesiai – tai pats geriausias laikas ieškoti buto nuomai Lietuvoje, didmiestyje ( Kaune, Vilniuje).

 

Turite klausimų NT tematika, reikalinga konsultacija ar kvalifikuota pagalba, lauksime Jūsų klausimų:

PARENGĖ:
NT Ekspertas
Antanas Kudarauskas
Tel. +37068584631
El. paštas: antanas@vilniaus-turtas.lt