Šiame straipsnyje Jums atsakysiu į šiuos klausimus:
Nuoširdžiai dėkojame visiems kandidatams, kuriuos domina NT brokerio darbas, už Jūsų siunčiamus CV ir motyvacinius laiškus. Mielai lauksime Jūsų laiškų ir ateityje bei pažadame pateikti Jums vienas iš geriausių bendradarbiavimo sąlygų rinkoje.
Jei jus domina NT brokerio darbas, pirmiausia reikėtų žinoti, kas gi per profesija yra.
Dauguma taip ir tiksliai nežino, kas Jų laukia ir ką, kaip, kada ir kiek laiko reikės skirti, norint, kad brokerio darbas būtų sėkminga veikla.
Tie, kuriems nekilnojamojo turto brokerio darbas nėra gerai pažįstamas, galvoja, kad jį dirba tie žmonės, kurie:
- nieko nedaro, o tik įdeda reklamą į internetą;
- jų niekur nepriėmė dirbti, todėl juos sudomino darbas NT srityje;
- rūpinasi tik savo komisiniais;
- užkelia kainas, sukčiauja ir meluoja.
Daug teko girdėti ir dar kitokių nuomonių apie šios profesijos žmones, bet teisybės tuose teiginiuose nėra.
Kas yra brokeris? Ką apima NT brokerio darbas?
Žmogų, kurio veikla yra NT brokerio darbas, apibūdinčiau taip: tai asmuo, nekilnojamo turto srityje teikiantis mokamas paslaugas klientams, padedantis jiems pirkti, parduoti, nuomoti, išsinuomoti ar mainyti nekilnojamąjį turtą.
Gal tai skambės banaliai, bet brokeris – tai ne profesija, tai gyvenimo būdas.
Aš kalbėsiu apie tai, ką reikia daryti, kuo reikia pasižymėti ir ko siekti norint, kad NT brokerio darbas būtų sėkmingas.
NT darbas neatsiejamas nuo skirtumų. Kokių?
Šioje veikloje netrūksta skirtumų. Dažniausiai asmens, kurio veikla yra brokerio darbas, požiūris į klientą ir darbą priklauso tik nuo dviejų dalykų:
a) kokiu būdu jis uždirba pinigus;
b) ir su kokiu turtu dirba.
NT brokerio darbas: kokie yra pinigų uždirbimo modeliai?
- brokerio darbas pagal individualią veiklą arba savo įmonėje;
- brokerio darbas pagal individualią veiką ir yra sudaręs franšizės arba bendradarbiavimo sutartį su NT tarpininkavimo paslaugas teikiančia įmone ( agentūra);
- brokerio darbas, būnant samdomu darbuotoju ir gaunant fiksuotą atlyginimą ir kažkokį procentą pajamų nuo kiekvieno sandorio;
- brokerio darbas, gaunant tik fiksuotą atlyginimą ( tokių beveik nėra);
- brokerio darbas būnant „juoduoju brokeriu“ – asmuo nelegaliai tarpininkaujantis, neregistruojantis savo veiklos ir tiesiog „stumdo“ bet ką ir bet kaip.
Darbas nekilnojamojo turto srityje: pajamų skirtumai
Sėkmingi tie, kurie uždirba pinigus pagal 1 ir 2 punktą yra „alkani“. Tai žmonės, kurie yra visiškai kitokie negu gaunantys pajamas pagal 3 ir 4 modelius. Šie žmonės dažniausiai pasižymi tokiomis asmenybės savybėmis:
- moka ir nori dirbti savarankiškai;
- yra lankstūs, greitai reaguoja į pokyčius;
- imlūs naujovėms;
- yra labai geri derybininkai ir pardavėjai;
- jauni ir energingi (23-33 m. amžiaus)
- atkaklūs ir užsispyrę;
- stengiasi iš savęs „išspausti maksimumą“;
- saugumas tokiems žmonėms – tai „judėjimas“;
- atviri naujovėms;
- noriai ir daug mokosi;
- kūrybingi;
- ieško ,,naujų nišų“, klientų ir galimybių;
- mėgsta darbą ir dirba daug (darboholikai);
Būtent dėl šių asmeninių savybių šie žmonės uždirba daug ir sukuria naujas, perspektyvias įmones ir labai pelningus verslus, daro, kaip klientai sako, stebuklus. Tokie žmonės klientams patinka tuo, kad visuomet suranda sprendimą kiekvienai situacijai, nes nesilaiko jokių stereotipų.
Sėkmingi nekilnojamojo turto brokeriai, kurie vykdo veiklą savarankiškai arba bendradarbiaudami su įmone franšizės ar sutarčių pagrindais, yra verslininkai, planuojantys savo darbą, investuojantys į save ir siekiantys tapti geresniais negu buvo vakar. Tai asmenys, kurie nepaliaujamai mokosi derybų, pardavimo, teisės, prezentacijos, psichologijos. Ir tai jie daro praktiškai kiekvieną dieną. Geras NT Brokeris – tai asmuo, kuriam nereikia darbo valandų ar šefo paskiriamų užduočių – jis pats sau „šefas“, darbą susiranda ir susikuria pats. Drįsčiau teigti, kad NT Brokerio darbas skirtas tiems asmenims, kurie nori prisiimti visišką atsakomybę už savo darbo rezultatus ir gauti maksimalų rezultatą už savo pastangas.
NT brokeriai, kurie uždirba pinigus pagal 3-4 punktus, yra visai kitokie, nors, žinoma, visada būna išimčių. Dažniausiai šie brokeriai pasižymi tokiomis savybėmis:
- moka, bet nenori dirbti savarankiškai, jiems labiau patinka dirbti su lyderiais ir vadovais;
- noriai vykdo vadovų skiriamus nurodymus;
- dažniausiai tai vyresnio amžiaus žmonės ( 34 m. ir vyresni);
- neretai turintys 3 metų patirtį šioje srityje;
- norintys saugumo ir garantijų, fiksuoto atlyginimo; asmenys, turintys vaikus;
- yra profesionalūs pardavėjai ir derybininkai, bet nelankstūs;
- dirba tiek, kiek atrodo, kad reikia, arba nuo 8-17 val., kartais ilgiau;
- laikosi „laiko patikrintų“ standartų, stereotipų;
- tai asmenys, kurie „pavargo“ nuo dinamiško gyvenimo būdo ir kuriems reikia stabilumo;
- nenoriai ir mažai mokosi, nes yra „profesionalai“ ir viską žino arba gerai uždirba;
- turintys gerą vardą ir reputaciją;
- dirba su savo ar įmonės perduodamais klientais, mažai arba beveik neieško naujų.
Todėl jeigu tu manai, kad tau reikia darbo, kai lieptų daryti vienas ar kitas užduotis, mokėtų fiksuotą atlyginimą, o darbas būtų nuo 8-17 val., tai tau reikėtų ieškoti tokias sąlygas siūlančių įmonių.
5 kategorijos asmenų, taip vadinamų „juodųjų brokerių“ nekomentuosiu, nes tai „nelegalai“, tokie patys kaip ir visi kiti, kurie nemoka mokesčių ir daro žalą valstybei. Šie žmonės daro žalą ir visiems kitiems garbingiems šios profesijos atstovams.
Kada brokerio darbas laikomas produktyviu?
Nors brokerio darbas yra pragyvenimo šaltinis daugeliui žmonių, produktyvia ši veikla laikoma tik tada, kai uždirbama apie 20 000 Eur prieš mokesčius. Visi kiti gali vadintis praktikantais, besimokančiais, tinginiais ir pan.
Kokių savybių reikalauja NT brokerio darbas?
Per daugelį metų stebėdamas bei analizuodamas, koks yra NT brokerio darbas ir dirbdamas su įvairiausiais žmonėmis pastebėjau, kad yra tam tikros savybės, kurias privalu turėti.
Mano nuostabai, kai visas surašiau, jų buvo tikrai daug, štai jos:
Privalomos savybės | Išugdomos NT brokerio savybės |
|
|
Paryškintos savybės yra esminės ir jeigu jų neturi išsiugdęs iki tos dienos, kai rašai savo CV, tai geriau ieškok sau kitos veiklos ar profesijos.
Tikriausiai dabar kai kurie Jūsų galvoja: nei viena žmogaus savybė nėra įgimta, visos yra išsiugdomos. Ir aš su tuo sutinku. Bet pradėti mokytis nuo „0“ tiek mokiniui, tiek mokytojui „kainuos“ labai daug laiko, pastangų ir darbo. Todėl paryškintos savybės yra būtinos norint, kad NT brokerio darbas taptų įgyvendintu tikslu (būtinos ir tuo atveju, kai domina kitos su pardavimais susijusios veiklos).
Kad žmogų tinkamai parengtume – išmokytume, jis turi norėti mokytis pats ir norėti tapti tuo, apie ką svajoja.
Manau, kad reikia ne mažiau kaip 1000 valandų mokslų ir darbo kombinacijos, kad žmogus taptų srities specialistu ir galėtų pilnavertiškai savarankiškai dirbti.
O norint tapti ekspertu reikėtų ne mažiau kaip 4000 val. nuolatinio darbo ir mokymosi. Jūs galite tai padaryti per metus, dirbdami po 11 val. kas dieną be išeiginių arba per 5 metus dirbdami po 2,5 val. per darbo dieną – rinktis Jums. Kaip matote, kuo daugiau valandų skirsite savo veiklai ar darbui kasdien, tuo greičiau galėsite tapti specialistais arba ekspertais.
Geriausiai sekasi asmenims, kurie yra 23-27 metų amžiaus. Kodėl būtent šiuo periodu yra palankiausias laikas mokytis ir siekti, kad taptum ekspertu ar specialistu?
Todėl, kad šio amžiaus žmonės jau yra baigę mokslus, turi išsilavinimą, turi reikiamus bazinius įgūdžius ir svarbiausia – jie dar turi noro ir laiko tai padaryti.
Kiekis, kryptis ir kokybė Brokerio darbe
Kiekis
Norint kuo greičiau suprasti, koks iš tiesų yra nekilnojamojo turto brokerio darbas, reikia kuo daugiau dirbti-praktikuotis.
Pirmą brokerio darbo mėnesį aš būčiau linkęs vadinti – Praktika. Per šį laikotarpį brokeris turėtų mažiau galvoti, kaip darbą reikia atlikti kuo geriau. Jis turėtų mąstyti apie tai, kaip, kuo daugiau kartų pabandyti susitarti dėl pardavimo, pasiderėti dėl sąlygų, atlikti kuo daugiau skambučių ir parašyti kuo daugiau laiškų, pasiūlymų galimiems klientams.
Kodėl to reikia?
Mokytis reikia palaipsniui, todėl reikia „padaryti“ tam tikrą klaidų ir bandymų skaičių
(kiekvienam tai individualu), kad atsirastų Jūsų galvoje ne tik teorinės žinios, bet ir pradėtų formuotis praktiniai įgūdžiai.
Kryptis ir kokybė
Tik po intensyvaus mokymosi ir praktikos kurso ( maždaug po mėnesio) asmuo gali pradėti galvoti apie tai, ką jis išmoko ir patyrė praktikoje, kaip tai padaryti kuo geriau ir efektyviau.
Ir tik atlikęs kelis sandorius, suradęs savo stilių ir perpratęs bazinius ( fundamentinius) darbo principus, žmogus gali manyti, kad išlaikė bandomąjį laikotarpį.
Kaip atrodo NT brokerio darbas kiekvieną dieną?
Yra darbų, kurie atneša pinigų šiandien, ir veiklų, kurios padeda tobulėti, įžvelgti naujas galimybes ir uždirbti pinigų rytoj. Labai svarbu mokėti rasti tinkamą balansą tarp šių darbų.
Balansas yra siekiamybė ir tikslas, nes visuomet kas nors nutinka tokio, dėl ko mes išsibalansuojame. Todėl kiekvieno gero brokerio tikslas yra subalansuota veikla, kuri apima visas žemiau išvardintas veiklas.
Šią veiklą vykdantys žmonės kiekvieną dieną, savaitę ir mėnesį turi nepaliaujamai atlikti šiuos veiksmus, darbus:
- dirbti su klientais;
- mokytis;
- reklamuotis (kur? kada? kiek? kodėl reikia? tikslas?);
- ieškoti naujų galimybių ( straipsniai, gandai, forumai, seminarai, mokymai, konferencijos);
- analizuoti rinką( kaip reikia analizuoti).
Šie išvardinti darbai yra gyvybiškai svarbūs ne tik dirbančiam NT srityje, bet ir pardavėjui, vadybininkui.
Nekilnojamojo turto brokeris: studijos, mokymai, tobulėjimas
Taigi, kokių mokymų reikalauja brokerio darbas?
Visko, visko, daug ir nuolatos. Kodėl? – paklausia manęs kiti. O todėl, kad ši rinka yra be galo dinamiška, viskas nuolatos keičiasi, tarkim, žmonių įpročiai, požiūriai, pomėgiai, galiausiai- mados ir nuotaikos.
Žinote, jau esu šioje srityje apie 8 metus ir beveik kas dieną susiduriu su situacijomis, kokių anksčiau neteko turėti. Todėl nuolatos mokausi:
- derybų ir pardavimo meno – skaitau įvairias knygas šia tematika ir lankau seminarus
- psichologijos ir bendravimo – yra nemažai literatūros šiomis temomis
- analizuoju kiekvieno susitikimo turinį, kad mokyčiausi iš savo klaidų ir daugiau jų nekartočiau
- seku spaudą, mokausi dirbti kompiuteriu su naujomis programomis
- analizuoju rinką, ieškau naujų klientų ir mokausi surasti naujų galimybių besikeičiančioje aplinkoje.
Mokytis taip pat reikia todėl, kad galėtum teikti pilnavertiškas paslaugas klientams, kad galėtum ir būtum pajėgus konkuruoti. O svarbiausia todėl, kad būtum geresnis negu buvai vakar. Tai yra esmė, visa kita ne taip svarbu.
Kiekvieną dieną galima mokytis pažinti šias sritis, mokytis šių savybių:
- Psichologija – kad išmoktum ne tik kalbėti, bet iš išgirsti klientą, kad galėtum suprasti tikruosius klientų ketinimus ir troškimus.
- Derybos – skirtingai nuo visų kitų profesijų žmonių NT brokerio darbas visuomet reikalauja turėti du klientus: vieną, kuris jam moka pinigus, kitą, kuriam parduoda prekę. Yra menas laviruoti tarp abiejų sandorio šalių ir padėti visiems pasiekti norimą rezultatą.
- Pardavimas – gyvenimas nestovi vietoje ir viskas nuolatos keičiasi, todėl keičiasi ir pardavimo būdai, technikos, kurias reikia naudoti.
- Fotografija, prezentacija – technologijos juda į priekį milžinišku tempu, todėl brokeris turi mokėti pateikti turtą taip, kad jo skelbimuose geriausiai išryškėtų visi parduodamo turto privalumai.
- Darbas su įvairiomis kompiuterinėmis programomis- elementarus kompiuterinis raštingumas yra privalomas, kiekviena išmokta nauja programa priartina tave prie klientų.
- Reprezentatyvumas – brokeris turi suprasti, kad jis yra „prekės dalis“, todėl reprezentatyvi brokerio išvaizda turi atitikti paduodamo turto statusą.
- Prezentatyvumas ir oratorika- reikėtų perskaityti bent vieną knygą apie oratoriką, kad galėtum dirbti su keliais klientais vienu metu: per derybas, konferencijas, atvirų durų dienas, projekto pristatyme ir kituose masiniuose renginiuose.
- Kelių kalbų mokėjimas – šios dienos pasaulis yra globalus pasaulis, todėl tikėtis, kad vienos kalbos mokėjimas tau garantuoja stulbinamą sėkmę, yra naivus. Kokias kalbas reikia brokeriui mokytis- padiktuoja pati rinka, regionas, klientai, su kuriais daugiausiai ir dažniausiai yra bendraujama.
- Kantrybė – tai savybė, kuria dažniausiai pasižymi moterys, tad NT brokerio darbas šiuo aspektu jų atliekamas geriau nei vyrų. Tarpininkaujant NT srityje reikia suprasti, kad abi sandorio pusės sprendimus dažniausiai priima negreitai, todėl reikia mokėti ,,išlaukti“ reikiamos progos sandoriui užbaigti.
- Fotografija, video, vizualizacijos – tai darbas su kompiuterinėmis programomis, padedančiomis apdoroti vaizdą ir net ir iš netikusios nuotraukos padedančiomis gauti pakenčiamą rezultatą. Tačiau kuo nuotraukų, video ar kitos pateikiamos vaizdinės medžiagos kokybė bus geresnė, kuo geriau padės klientui susidaryti realų objekto atvaizdą jo galvoje, tuo tikslingesnių potencialių pirkėjų sulauksite ir tuo greičiau pasieksite norimo rezultato savo klientams ir sau.
- Psichologija – kuo stambesnis sandoris, tuo daugiau psichologijos elementų naudoja priešinga pusė, nes tuo geriau ji tai moka ir sugeba daryti. Šis mokslas brokeriui reikalingas dėl begalės priežasčių, iš kurių pagrindinės yra:
– mokėti išgristi ir suprasti, atskirti savo klientus;
– atskirti ir atpažinti tikruosius pirkėjo, pardavėjo ar kito kliento tikruosius motyvus;
– mokėti išlaikyti ir apginti savo poziciją;
– nesinerti į niekur nevedančius debatus ir ginčus su klientais. - Teisės pagrindai – teisiniai sutarčių paruošimo, sandorio, mokesčių pagrindai jam privalomi. Klientai tikisi pilno serviso, todėl į tai įeina ne tik pardavimo procesas ir kliento suradimas, bet ir visi sandorį lydintys žingsniai iki sandorio.
- Lojalumas – tai savybė, kurios vis dažniau visi pasigenda šiuolaikiniame pasaulyje. Tai savybė, kuri tave daro išskirtinį, patikimą, teisingą, t.y. būtent tokį, kokį tave nori matyti klientai, draugai, giminaičiai ir visi kiti.
- Mokslas yra ta dalis, kuri padeda tau neatsilikti nuo to, kas svarbiausia, padeda išmokti diegti naujoves.
Mokslas yra ta dalis, kuri padeda tau neatsilikti nuo to, kas svarbiausia, padeda išmokti diegti naujoves.
Darbas su klientais
Darbas su klientais – tai pati įdomiausia darbo dalis. Jeigu Jums nepatinka dirbti su klientais – rinkitės kitą veiklą.
Darbas su klientais susideda iš kelių dalių:
Darbas su pirkėjais ir Darbas su pardavėjais
Ši NT Brokerio darbo dalis parduodant ar ieškant pageidaujamo turto klientams yra labai įvairi kaip ir patys klientai.
Iš esmės tokį darbą galima būtų atlikti dvejopai:
A) Jūs viską atliekate vienas ir Jūsų klientas tik atvyksta į galimą sandorį
B) Jūs atliekate viską, bet klientas visur dalyvauja, derisi, perka ir t.t.
A – atvejis yra pats lengviausias, jeigu Jūs esate jau pažengęs brokeris ir turite pakankamai patirties. Kad šis darbo atvejis Jums teiktų maksimalų pasitenkinimą ir duotų didžiausią norimą rezultatą, Jūs turite išmokti išklausyti ir suprasti klientą, turite atsidurti jo „kailyje“, tik tuomet viską atliksite teisingai, taip kaip nori Jūsų klientas.
B – atvejis Lietuvoje yra gerokai dažniau pasitaikantis, todėl aš laikausi tos nuomonės, kad norėdamas pasiekti patį geriausią rezultatą Nekilnojamojo turto brokerio darbas reikalauja turi mokėti dirbti ir su kitais klientais komandoje. Šios taktikos aš laikausi, nes dažnai susitikimuose dalyvauja ir klientai, kuriems atstovauju, todėl jie turėtų netrukdyti man dirbti, o aš –netrukdyti jiems pasiekti norimo rezultato. Tik komandinis produktyvus darbas, besiruošiant būsimiems susitikimams ir deryboms, gali duoti maksimalų rezultatą.
Ką reiškia darbas komandoje? Nesusidarykite klaidingos nuomonės, kad dalį savo darbų turite perduoti klientui. Darbas NT srityje reikalauja greitų ir operatyvių mainų, informacijos pasikeitimo. Brokerio darbas reikalauja atsakingai pasiruošti ir suderinti šiuos abipusius veiksmus su savo klientu:
- parengti atsakymus į dažniausiai užduodamus provokacinius klausimus;
- numatyti derybų taktiką ir strategiją;
- pasiruošti įžanginę kalbą, kuri galėtų sušvelninti oponentų pasipriešinimą arba padėtų gauti norimą rezultatą;
- sužinoti kuo daugiau informacijos apie kitą sandorio dalyvį.
Brokerio darbas turi būti atliekamas taip, kad būtų skirta pakankamai dėmesio bei laiko klientui; kad būtų išspręstos visos galimos derybinės pozicijos ir pardavimo veiksmai, greitai ir lengvai būtų pasiektas norimas rezultatas.
NT vadybininko darbas, priklausomai nuo situacijos rinkoje, nuo nusistovėjusių įpročių, yra apmokamas arba pirkėjų, arba pardavėjų.
Trumpai galima pasakyti taip: kam labiau reikalingas brokerio darbas, tas ir moka pinigus. Bumo laikais mokėjo pirkėjai, dabar dažniau moka pardavėjai. Žinoma, dažnai viskas priklauso nuo turto klasės, brokerio darbo lygio.
Pastaba:
Kad NT brokerio darbas būtų atliktas puikiai, svarbu nepamiršti, kas yra klientas ir kieno interesams atstovaujama
Kad brokerio darbas būtų sėkmingas, svarbu laikytis taisyklės: Niekada nieko nesiūlyk, o duok klientams tai, ko jie nori.
Brokerio darbas reikalauja protingai pardavinėti turtą, o ne siūlyti jį bet kam. Todėl reikia mokėti tinkamai pateikti turtą ir save.
Reklama ir naujų galimybių paieška
Mano požiūriu, tai labai susijusios sritys, nes kiekviena naujos galimybės paieška- tai yra reklama sau ir savo veiklai.
Aš nekalbėsiu apie tai, kaip reikia reklamuoti objektus, nes apie tai yra labai išsamiai aprašyta https://www.vilniaus-turtas.lt/nt-patarimai/. Šiuo atveju aš kalbėsiu apie tai, kaip reikia ir galima reklamuoti save ir kaip galima ir reikia ieškoti naujų galimybių.
Kad reklama nebūtų tuščias lėšų švaistymas, Jums reikia apsispręsti ir suprasti:
- Kas yra potencialūs Jūsų klientai?
- Kas galėtų būti potencialūs Jūsų klientai?
- Kas galėtų būti Jūsų partneriai?
- Kieno partneriais Jūs galėtumėte būti?
- Kokios reklamos būdai ir priemonės leistų Jus „pasiekti“ ( galėtų apie Jus sužinoti, priminti) kuo didesniam klientų ratui.
- Būtinai pagalvokite ir apie tai, ar yra laisvų ar neužimtų nišų NT tarpininkavimo srityje, kur galima didelė potencialių „laisvų“ klientų koncentracija.
- Savo veikloje labai dažnai pasitelkiu į pagalbą reklamą, su jos pagalba brokeriui galima pasiekti tokį lygį , kad nebereikėtų pačiam ieškoti klientų. Pačiam surasti klientus nesunku, bet vis dėlto man labiau patinka, kai jie ieško manęs.
- Kai išanalizuoji ramiai, neskubėdamas visas nišas ir galimybes, atsakymas į klausimą ,,kaip, kada, kur ir kiek reikia reklamuotis“ ateina savaime. Nepamirškite tik vieno: visas Jūsų atliktas darbas, analizė ir įdėti pinigai eina Jūsų paties žinomumui didinti ir augti.
- Gyvenimas kupinas galimybių, reikia tik jas pamatyti.
- Nekilnojamas turtas kažkuria prasme yra informacijos biznis, todėl „gaudykite“ naujienas ir įvairiausius gandus, užmegzkite naujas pažintis. Tai leis užtikrinti, kitokį, išskirtinį NT brokerio darbą.
- Kaip tapti brokeriu, į savo darbą pritraukiančiu naujas galimybes?
Bandyti, bandyti, bandyti, bandyti ir nebijoti klysti. - Niša ir stilius
Kiekvienas mūsų esame kažkuo „Kitoks“ – tai yra didžiausias visų mūsų privalumas. Nepriekaištingas nekilnojamo brokerio darbas gali būti užtikrinamas tik tada, kai asmuo išmoksta bazinius brokerystės dalykus, sugeba surasti savo stilių, savo klientus. Tai asmuo, kuris sugeba panaudoti savo stipriąsias puses, o silpnąsias pamiršti. - Kokias erdves apima NT brokerio darbas?
1) Sklypai:
a) komerciniai: logistikai / sandėliavimui, gamybai;
b) gyvenamajai statybai: daugiabučiams, kotedžams, individualiems namas;
c) žemės ūkio žemė – dirbama, dirvonuojama.
2) Butai
3) Daugiabučiai
4) Gyvenamieji individualūs namai/ kotedžai
5) Komercinės patalpos:
a) biurai;
b) sandėliai;
c) gamybinės patalpos;
d) prekybos centrai/ parduotuvės;
f) viešbučiai/ nakvynės namai;
g) restoranai/ maitinimo įstaigos ;
h) kita: įvairūs tam tikros specifinės paskirties objektai
6) Įvairūs aukščiau išvardinti objektai parduodami kartu su verslu arba nuomininkais ir generuojantys tam tikras pajamas.
Brokerio darbas apima ir pagalbą savo klientams, kai reikia atlikti šiuos veiksmus:
- parduoti arba padėti nusipirkti;
- išnuomoti arba išsinuomoti;
- mainyti ( keisti);
- administruoti;
- padėti išvystyti norima projektą.
Kodėl kalbu apie šias sritis? Ar kada ėjote pas šeimos gydytoją, kai susilaužėte koją? Ne ir teisingai, nes Jums pats laikas kuo skubiau vykti pas chirurgą.
Toks yra ir darbas NT brokeriu: reikia turėti savo „sritį“, kurioje būtum geriausias, ją gerai pažintum ir išmanytum. Vargas yra tam, kuris nori būti ir galvoja, kad gali būti „visų galų meistras“.
Susiraskite savo sritį – nišą ir pasistenkite tapti jos profesionalais.
Nauji žmonės, tik pradedami šią veiklą, galvoja, kad reikia išbandyti viską ir tik tuomet pradėti dirbti vienoje srityje. Tai yra BLOGAI.
Dar prieš pirmą savo darbo ( veiklos) dieną tu turėtum žinoti, kur norime dirbti- juk nesimokai 6 universitetuose vienu metu, ir dar studijuodamas skirtingas specialybes?
Kaip tapti profesionalu?
Tam reikia nemažai laiko, bet, kaip ir minėjau, yra informacijos verslas. Todėl jeigu Tu, pavyzdžiui, nusprendei pardavinėti butus Vilniuje, gali tapti šiokiu tokiu ,,informacijos ekspertu“ jau per savaitę, pasirinkęs labai siaurą sritį, tarkim, ,,Senos statybos butai ( tai butai iki 2000 m. statybos) Pašilaičių mikrorajone“. Dar greičiau gali tapti ,,informacijos ekspertu“ , tarkim, pasirinkęs senos statybos butus Pašilaičiuose – 1 kambario ir pan.
Tapę labai siauros srities ,,informacijos ekspertais“ nesustokite vietoje ir plėskite savo galimybių ribas, susiraskite vis kitus ir kitus butus, kol tapsite viso Pašilaičių mikrorajono ekspertu. Tada ,,studijuokite“ Fabijoniškes, Šeškinę, Baltupius, Lazdynus, Viršuliškes, Karoliniškes ir štai Jūs jau esate pusės Vilniaus gyventojų labai geras brokeris. smagu, tiesa?
Konfidenciali informacija
NT brokerio darbas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste reikalauja mokėti kalbėti tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. Mokėdami tinkamai pateikti tam tikrą informaciją užsitarnausite gerą, patikimo žmogaus reputaciją. Visuomet galvokite, ką kalbate, kokia informacija dalinatės, Jūs prekiaujate ne tik turtu, Jūs prekiaujate kitiems žmonėms labai brangiais asmeniniais dalykais.
Nekilnojamojo turto brokerio darbas reikalauja verslumo; būti pusiau vadybininkas, pusiau verslininkas. Todėl gero NT brokerio darbo rezultatas – pajamos, dažnai viršijančios bet kokio kito vadybininko pajamas.
Ką reiškia ,,turi būti verslus“?
Kitaip tariant, jis turi būti verslininkas. Joks verslininkas niekada negalvoja, kad jeigu nieko neinvestuos į savo verslą ( šiuo atveju į save), tai galės uždirbti pinigus.
Darbas nekilnojamojo turto srityje reikalauja investicijų. Ką reikia investuoti?
Tik du dalykus:
- laiką;
- pinigus ir laiką;
Didžiausias kiekvieno žmogaus turtas yra – LAIKAS. Tik protingai jį paskirstydamas ir juo disponuodamas bet koks žmogus gali pasiekti išskirtinių rezultatų. Taip reikėtų elgtis ir tuo atveju, jei domina darbas NT brokeriu. Jie privalo optimizuoti savo laiką ir protingai juo naudotis.
Kaip tai padaryti? Darbas NT srityje reikalauja, kad būtų daroma tik tai, kas padeda tobulėti ir pasiekti norimo rezultato. Visa kita yra tik tuščias laiko švaistymas.
Komforto zona – tikriausiai esate girdėję tokį terminą. Brokerio darbas nuolat reikalauja išeiti iš jos. Yra žmonės, kurie sąmoningai save išstumia iš komforto zonos, taip jie sukuria sau naujų galimybių. Daryk tai, ko dar nedarei, daryk tai, ko nedarė kiti. Būk išskirtinis, tapk geriausiu.
Jeigu žmogus turi dar ir pinigų, tai juos teisingai investuodamas ir kryptingai dirbdamas jis gali pasiekti pačių geriausių rezultatų. Reikia nebijoti investuoti uždirbtus pinigus į save, į savo ateitį, į savo verslą, žinias.
Deja, nemaža dalis į pasaulį žvelgia tik iš šios dienos perspektyvų. Jie sako: ,,Man reikia naujos mašinos, gero buto ir t.t. Aš jau turiu aukšto mokslo ( ar kokį kitokį) diplomą ( gerai, jeigu dar turi), aš daugiau mokytis neketinu. Ir taip viską moku. Aš neinvestuosiu pinigų į reklamą, į tai, kad galėčiau padaryti kažką geriau nei kiti“. Tokie žmonės visuomet liks tik vidutiniai, o vidutinių juk tiek daug.
Nekilnojamojo turto brokerio darbas apima keletą variantų: galima dirbti sau; arba pasirinkti bendradarbiavimą su kokia nors NT įmone, nes tai jiems duoda:
- klientų ( pirkėjų, pardavėjų, nuomininkų arba nuomotojų);
- sukurtą verslo sistemą, kuri padėtų lengviau, greičiau ir geriau uždirbti pinigų;
- konsultacijas ir mokymus;
- žinomumą ir gerą reputaciją – šie dalykai iš esmės keičia brokerio darbą: padeda lengviau gauti reikiamus kontaktus ir norimus komisinius.
Po kiek laiko nuo darbo pradžios Jūs pradėsite uždirbti pinigų?
Tai labai individualus klausimas ir priklauso nuo kelių faktorių:
- su kokiomis žiniomis ir gebėjimais Jūs pradedate savo pirmą darbo dieną;
- kiek laiko galite, norite ir sugebėsite skirti savarankiškam darbui ir mokslams;
- su kokiu segmentu norėsite dirbti;
- ar esate pakankamai disciplinuotas ir motyvuotas;
- į kokį darbą einate – savarankišką verslą ar į samdomą darbą su atlyginimu.
Kokias pajamas gali atnešti NT brokerio darbas?
Teoriškai- bet kiek, tačiau iš tikrųjų pajamos, kurias atneš NT brokerio darbas, priklausys nuo kelių faktorių:
- Kokią veiklos rūšį pasirenka asmuo: darbą „sau“, bendradarbiavimą su įmone, samdomą darbą+ % komisinius ar tik samdomą darbą
Jeigu Jūs pasirenkate darbą už fiksuotą atlygį, vadinasi, jūs niekuomet negausite daugiau negu yra parašyta Jūsų darbo sutartyje iki kito algos pakėlimo. Šiek tiek kitaip yra su tais asmenimis, kurie gauna % nuo savo rezultato. Iš patirties ir asmeninių pastebėjimų galiu pasakyti, kad vis dėlto daugiausiai pajamų atneša NT brokerio darbas, kai dirbama tik už komisinius. Galbūt taip yra todėl, kad nesant jokioms fiksuotoms pajamoms, asmuo yra kur kas labiau motyvuotas užsidirbti. Visgi prieš renkantis įmonę reikėtų įvertinti visus ,,už‘ ir ,,prieš‘ ir tik tuomet daryti pasirinkimą, nes netinkamas pasirinkimas – tai prarasti gyvenimo metai.
- Kiek laiko, pastangų, pinigų ir darbo jis pasiruošęs investuoti į savo verslą – save?
Be abejonės, šį klausimą turėtų sau užduoti tik tie asmenys, kurie nedirba samdomo darbo net ir su procentine priemoka. Dauguma stengiasi taupyti ir neinvestuoja į save, mėgaujasi dažniausiai nemokamais seminarais ar renginiais, kartais paskaito straipsnius, dar rečiau – knygas.
Kai nuolatos investuojama į save ir į savo veiklos tobulinimą, galima uždirbti gerokai daugiau negu visi kiti. Mano žiniomis, pats geriausias iš man žinomų NT brokerio darbo rezultatų buvo ( tai, deja, nesu aš) arti 1’000’000 Eur per metus.
- Kokie yra derybiniai ir pardavimo įgūdžiai?
- Kokiame segmente dirbama?
Labai daug kas šiame darbe priklauso ir nuo pasirinkto NT segmento. Apie tai, su kokiais segmentais gali būti susietas brokerio darbas, jau minėjau. Vienas dalykas yra dirbti su butų nuoma, kitas dalykas dirbti su komercinio turto nuoma. Taip pat didelis skirtumas yra tarp to, ar tu pardavinėji nedidelius sklypukus, ar pardavinėji išskirtinius sklypus, pastatus prabangiausiose miestų vietose ar sklypus po kelis tūkstančius hektarų.
- Kas yra brokeris? Koks tai žmogus?
Kai kurie skaitydami prieš tai buvusio klausimo komentarą, tikriausiai galvoja: tai, aišku, reikia pardavinėti brangiausią, išskirtiniausią turtą ir tuomet uždirbsiu milijonus. Ir taip, ir ne.
Kiekviena kategorija turi savo specifinę klientūrą ir ne visi gali ir moka dirbti su viskuo. Todėl sėkmingiausi yra tik tie, kurie sugeba „atrasti“ save, žino savo stipriausias puses ir jas maksimaliai išnaudoja dirbdami su savo segmento turto ir sandorio rūšimi.
Geriausias dalykas yra tai, kad šioje veikloje Jūsų darbas yra gretai įvertinamas Jūsų klientų. Ir jeigu tu nieko neuždirbi, vadinasi, negirdi ir nesupranti klientų, kažką darai ne taip, kaip reikėtų, arba esi ne savo NT segmente.
Taigi klausimas tau: O kiek tu nori uždirbti ir ką pasiruošęs esi dėl to padaryti?
NT agento darbas yra vertinamas, kaip produktyvus, kuomet uždirbama apie 20 000 Eur/per metus.
Kiek laiko per dieną reikalauja nekilnojamojo turto brokerio darbas?
Į šitą klausimą kiekvienas jau dirbantis atsakytų skirtingai, o sėkmingiausi galėtų atsakyti daugmaž taip: skirk tiek laiko, kiek nori užsidirbti.
Tik pradedantiesiems galėčiau pasakyti, kad konkurencija šioje veikloje yra nemaža ir kas dieną ji tik didėja . Ir taip tęsis dar bent kelis metus, kol rinkai nebebus reikalingas papildomas brokerio darbas.
Todėl jeigu jūs pradedate darbą pagal verslo liudijimą, patys sau ar bendradarbiaudami su kokia įmone ir norite greitai „įsivažiuoti“ ar, kiek įmanoma, greičiau perprasti šią sritį, manau, kad reikėtų skirti ne mažiau kaip po 8-10 val. per parą, dirbant be išeiginių.
Jeigu sugebėsite tiek laiko dirbti pirmus 3 mėnesius, to visiškai turėtų pakakti, kad jau po 3 mėnesių darbo pradėtumėte gauti apie 3000 – 5000 Lt per mėnesį pajamų ( neatskaičius mokesčių).
Po to, kai brokeris „įsivažiuoja“, laiko reikia skirti tiek, kad galėtumėte kokybiškai aptarnauti savo klientus ir turėtumėte pakankamai pajamų savo poreikiams tenkinti.
Jeigu perskaičius šį NT brokerio darbo aprašymą Jums dar kyla klausimų ar manote, kad ši tema dar nevisiškai aptarta, prašom parašyti man ir, esant progai, aš papildysiu šį darbą.
Manau, perskaitę šį darbą, dabar tiksliai žinote, kas yra brokeris.
Ar tikrai tokios veiklos ieškai?
Bonusas Jums:
Kokios yra Nekilnojamojo turto tarpininkavimo paslaugas teikiančios įmonės, kokie reikalavimai keliami tiems, kurių tikslas – brokerio darbas?
Kaip ir kur gali būti vykdomas NT brokerio darbas?
Yra trys variantai:
- a) dirbate pats sau pagal individualią veiklą arba savo sukurtoje įmonėje;
b) dirbate pagal individualią veiklą ir esate pasirašę su įmone bendradarbiavimo sutartį;
c) įmonė Jums atiduoda dalį komisinių ( tam tikrą %) ir moka atlyginimą.
Kuris iš aukščiau išvardintų įmonių variantų geriausias Jums? Deja, vienintelio teisingo atsakymo nėra ir niekada nebus.
Prieš apsispręsdami Jūs turite patys sau atsakyti: kodėl mane domina darbas NT brokeriu ir ko iš jo tikiuosi?
Per kiek laiko ir ko aš norėčiau pasiekti, išmokti?
Kitas dalykas – ar jūs gebate dirbti savarankiškai ( esate tam pribrendę ir turite pakankamai vidinės motyvacijos). Ką ketinate duoti įmonei ( jeigu ją renkatės) ir ką norite, kad įmonė suteiktų ar duotų Jums?
Yra tik keli niuansai, į kuriuos reikėtų kiekvienu atveju atkreipti dėmesį.
Privalumai | Trūkumai |
|
|
B. Dirbate įmonėje, kuriai atiduodate dalį savo pajamų % ( kai kas sako, kad “moka” %)
Privalumai | Trūkumai |
|
|
C . Dirbate įmonėje, kuri Jums atiduoda dalį komisinių ( tam tikrą %) ir moka atlyginimą.
Privalumai | Trūkumai |
|
|
Dauguma Žmonių perskaitę šį tekstą galvoja: ar nekilnojamojo turto brokerio darbas skirtas man, ar ne? Jie eina konsultuotis su savo draugais ir giminaičiais, pasineria į apmąstymus.
Mes turime Jums greitą ir tikslų atsakymą į Jūsų klausimą: Ar NT brokerio darbas skirtas man?
Atlik paprastą testą ir gauk atsakymą:
https://www.vilniaus-turtas.lt/brokerio-anketa/
Kurią kompaniją rinktis, žinoma, spręsite Jūs.
„Vilniaus Turtas“ yra HIBRIDAS tarp A ir B kategorijos- tai viena iš nedaugelio įmonių kurioje tu gauni visus savo 100% uždirbtų komisinių, turi gerą įmonės vardą ir reputaciją.
Jeigu Jums priimtini A ir B kategorijų įmonių pliusai ir norite save realizuoti dinamiškoje, perspektyvioje įmonėje, kur yra vietos kūrybai ir Jūsų augimui, aš lauksiu Jūsų CV ir motyvacinio laiško.
Jeigu taip, prašom atsiųsti mums savo CV. Mes ieškome ne darbuotojų, o partnerių.
Linkiu Jums tapti sėkmingu NT brokeriu.