Kaip susijęs dabar „siaučiantis“ CORONA virus ir NT sandoriai?

Šios žinutės tikslas paraginti Jus, skaitančius nusiraminti, nepanikuoti ir neskubėti priiminėti skubotų ir neapgalvotų sprendimų, t.y. nelėkti dabar pat į parduotuves supirkinėti kruopų tonomis, medikamentų kibirais, atsiiminėti santaupų iš bankų, neskubėti parsiduoti turto už bet kiek ir panašiai.

Pasistenkite pabūti ramiai, viską kuo įmanoma ramiau apgalvoti neveikti skubotai, nes panika/isterija/psichozė yra labai blogas dalykas.

 

Yra kelios žinios dėl viruso:

1) randasi vis naujų susirgimo atvejų už Kinijos ribų, tačiau susirgimų skaičius neauga drastiškai;

2 ) Kinijoje viso plitimas už naujų susirgimų skaičius ( oficialiai) ženkliai sumažėjo;

3) Dėl visų įvestų apribojimų tikėtina, kad ekonomika patirs „šoką“- kurio trukmė ir dydis niekam nežinoma;

4) Atsigavimas ar ekonomikos kritimas priklausys nuo tolimesnių gebėjimų suvaldyti „paniką“  visuomenėje ir pačio viruso plitimą;

 

 

Kas blogai?

Pats baisiausias dalykas gyvenime yra masinė ISTERIJA ir PANIKA. Stebint, kaip į pateikiamą informaciją reaguoja visuomenė, matau tik vieną, kad jeigu taip ir toliau, tai mūsų šiais metais gali laukti ne ekonomikos augimas, o gal net ir recesija, nes niekas niekada nepirks sau NT: buto, namo, sklypo jeigu bus paskelbtas karantinas, trūks maisto prekių ir viskas bus izoliuota.

Yra gerų naujienų ir mano labai jos patinka. Pažiūrėjus užsikrėtimų statistiką, pasveikimų atvejų skaičių, tai CORONA virus, neatrodo toks jau ir baisus ir nesuvaldomas.

Panašu į tai kad jo plitimas sėkmingai kontroliuojamas ( kol kas), santykinai mažas mirštamumas.

Tačiau panikos ir isterijos išvengti ne visuomet pavyksta.

Deja kai kurie žmonės „isteriškai“ reaguoja į platinamą informaciją ima santaupas ir keliauja „šluoti“ parduotuvių lentynų su baime, kad ateityje neliks nei maisto, nei medikamentų. Ir taip daryti manau, kad tikrai nereikia.

Įdomiausia tai, kad jeigu staiga visi arba dauguma nuspręstų „užsipirkti“ kruopų, cukraus, miltų, konservų bei visokiausių vaistų už 1000- 2000 Eur  (vienam gyventojui), tai tikrai parduotuvėse gali neliktų visiškai nieko ir susidaryti „dirbtinis“ deficitas, nes tai yra maždaug 6-12 mėn. 1 žmogaus tokiems maisto prekėms išleidžiamas pinigų kiekis.

Kaip tai atsilieptų nekilnojamojo turto rinkai?

Tikimės, kad visi žmonės bus santūrus ir panikos nebus, tačiau jeigu Lietuvoje įvyktų tokia „panika“, kaip Kinijoje, Italijoje, tai žmonėms būtų ne iki NT sandorių, jie lėktų apsipirkinėti vaistų ir maisto atsargų, o ne butų ar namų, todėl NT sandoriai pradžiai sumažėtų, gal net visai galėtų sustoti.

Jeigu tas „nepirkimo“ periodas užsitęstų tarkim 6 mėn. ar ilgiau, kai kuriems gali pradėti trūkti apyvartinių lėšų ir galėtų pradėti stoti statybos. Jeigu taip atsitiktų – galėtų prasidėti išpardavimai, akcijos, tai situacija pasinaudotų grynųjų prisikaupę žmonės ir galėtų gerokai pasipelnyti, todėl siūlyčiau nepanikuoti ir neleisti šia situacija Jumis pasinaudoti.

Paprastai tokie periodai labai yra naudingi perpardavinėtojams, nes tai puiki proga „pagauti“ panikos pagautą pardavėją ir gerokai numušti kainą, todėl jeigu jūs ir norite ką nors parduoti, prašymas nepanikuoti ( gal net pralaukti šį laikmetį) ir neskubėti parsiduoti bet kokia kaina ar bet kokiom sąlygom, nes manau ( dauguma ekonomistų ir analitikų taip mano), kad tai yra per daug išpūstas reikalas ir jau greitai turėtų būti spartus ekonomikos augimo šuolis sekantis po šio laikotarpio.

 

Tad linkime ramiai „išbūti“ šį laikmetį.